Košice : Kdeže tie lanské sľuby sú...

Autor: Otilia Horrocks | 24.5.2019 o 9:26 | Karma článku: 1,30 | Prečítané:  450x

Usmievali sa na nás pozitívne naladené tváre z predvolebných prospektov a FB profilov. Sľubovali, sľubovali až tak, že na niektoré sľuby zabudli. 

Usmievali sa na nás pozitívne naladené tváre z predvolebných prospektov a FB profilov. Sľubovali, sľubovali až tak, že na niektoré sľuby zabudli. Svedčí o tom aj postupnosť krokov, činov a najmä prístup k riešeniam,ku koncepcii, čo sa odkláňa od možnosti naplnenia týchto sľubov. 

Je po voľbách a sľubné a sľúbené vízie ostávajú v rovine sľubov. Realita bežného života odkrýva žiaľ to, čoho sa človek v tichosti obáva, že čo sa stane po voľbách,... že sa nič nezmení, že sa vymenili iba osoby a obsadenia, že neodbornosť a ignorancia potrieb aj tu teraz pretriasaných a neustále odignorovaných zdravotne postihnutých občanov mesta Košice,ale aj návštevníkov, pokračujú v priamom prenose pred očami voličov obyvateľov naďalej v pôvodných koľajach.  

„ Verejný priestor by mal byť prístupný pre každého a je povinnosťou mesta zabezpečiť, aby bol bezbariérový.“ 

„Nakoľko som niekoľko rokov robil s vozíčkármi a stále som s nimi v kontakte, tak vaše veci si rád ako mestský poslanec zoberiem pod patrón.“ 

„  Mesto ignoruje vlastných obyvateľov, čo musí skončiť,“to všetko hlásali silné slová vtedajších uchádzačov o priazeň voliča, v súčasnosti poslancov a mnohonásobných členov komisií od výmyslu sveta.  

 

 

Nastavili sa VZN a sľubujúci zabudli, čo sľúbili a čo im predpisujú normy. To by však normy museli poznať. 

                                                             Pat a Mat v akcii 

Hrnú sa do všetkého, neznášajú kritiku, nič poriadne nedotiahnu do konca alebo pokazia a nevedia o tom, znásobia chaos, nemajú koncepcie riešení a spoliehajú sa na zázrak. (parkoviská, právne spory, naivná predstava o nadradenosti VZN nad obchodnou zmluvou, vznik nového pracoviska pre riešenie problémov s parkovaním, neochota zriadiť komisiu debariérizačnú, dopravný kolaps hromadnej dopravy, vyústený do štrajkov, kolaps parkovania, dopravy, chaos v príprave územného plánu, pokračujúce zahusťovanie, čo spôsobujú dopravné a parkovacie problémy, čo sú v rozpore s víziami nových návrhov územného plánu, čo boli predložené aj verejnosti k pripomienkovaniu a tak ďalej a tak ďalej).  

Existuje aj druhá možnosť a to, že sľubujúci len predstierali záujem o veci verejné a pritom aj o riešenie situácie zdravotne postihnutých obyvateľov. 

Takže po týchto riadkoch si prosím prezrite galériu tzv. verejného priestoru prístupného pre všetkých a urobte si vlastný názor o tom, čo všetko znesie papier a aká je realita dnešných dní v Košiciach...  

 

 

Na ďalšie perly sa môžete tešiť v nasledujúcom blogu. 

Ing. Otília Horrocks 

Viac sa o živote zdravotne postihnutých občanov  dozviete  na www.zdravsiekosice.sk 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?