Parkovanie patrí Košičanom... skutočne ??

Autor: Otilia Horrocks | 4.10.2019 o 17:39 | Karma článku: 1,50 | Prečítané:  590x

Parkovanie patrí Košičanom, hlási slogan na stránke Dopravného podniku mesta Košice. Kolotoč takmer rok trvajúcej byrokracie ukazuje odvrátenú stránku tohto slogana. http://www.dpmk.sk

Za všetok kolotoč je zodpovedný môj postreh priamo z ulíc mesta Košice, nech sa páči vstúpiť do deja.  

V januári 2019 som na ulici Mojmírova v Košiciach zaznamenala zmenu v neprospech parkovania zdravotne ťažko postihnutých motoristov, konkrétne zrušenie ich  2 vyhradených miest. Píšem teda vo februári na Mesto Košice info žiadosť o zdôvodnenie ich zrušenia a dozvedám sa, že tie miesta neboli zrušené, boli len premiestnené na ulicu Pribinova, dokonca v počte 3 a spolu s listom dostávam aj výkresovú časť, aby som ich našla a vedela využiť. Normálne som sa v prvom momente aj potešila, pretože dovtedy som o nich ani nevedela, veď nesvietili a nesvietia ani dodnes na Mape bezbariérovosti mesta, ktorou sa Mesto Košice pýši na svojej webovej stránke.

A potom to príde : udrie realita života. Takže, aby som čitateľa nenapínala, tie 3 kvázi premiestnené vyhradené parkovacie miesta pre ťzp motoristov na Pribinovej ulici sú vyhradené pre súkromné firmy. Píšem v tejto veci pánovi primátorovi , odpoveď neprichádza. Pýtam sa následne v máji prokuratúry, či je to v zmysle zákonov a odpoveď mi v koncom septembra posiela Útvar hlavného kontrolóra mesta Košice s tým, že kontrolou bolo zistené, že na Mojmírovej ulici sú miesta ťzp zrušené a na Pribinovej ulici nové parkovacie miesta pre ťzp doposiaľ neboli zrealizované. Potešili ma aspoň tým, že mi napísali, že vo februári mi Mesto uviedlo nesprávnu informáciu a že na ich kontrolné zistenia upozornili riaditeľa Magistrátu mesta Košice. Celé toto na zaplakanie, hlavne v kontexte s novou parkovacou politikou vedenia. Je možné, že parkovanie patrí Košičanom, ale momentálne nie všetkým rovnako, žiaľ. 

Čakám teda na ťah pána riaditeľa MMK...

 

 


 

    

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Testovanie bude s veľkou pravdepodobnosťou dobrovoľné, oznámil premiér

Pribudlo ďalších šesť úmrtí na Covid-19, zomrel aj lekár z Oravy.

Premiér hovorí o dobrovoľnosti. Kto však nebude mať test, hrozí mu karanténa

Na test stačí prísť na najbližšie odberné miesto.


Už ste čítali?