Nápad pre Západ

Autor: Otilia Horrocks | 19.11.2019 o 8:15 | (upravené 7.10.2020 o 18:26) Karma článku: 1,89 | Prečítané:  648x

Uvítala som projekt participatívneho rozpočtu a zapojila som sa do pilotnej aktivity košickej mestskej časti Západ, ktorá sa volá Nápad pre Západ. Cieľom projektu je "vypočuť hlas občana" a nechat ho rozhodnúť.

Zapojila som sa do aktivity košickej mestskej časti Západ, ktorá sa volá Nápad pre Západ. Cieľom projektu je "vypočuť hlas občana" a nechať ho rozhodovať a tak realizovať projekty prospešné pre ostatných obyvateľov, ktoré navrhli samotní obyvatelia.

www.napadprezapad.hlasobcanov.sk

A tak som v časovej lehote prostredníctvom elektronického formulára podala  2, na seba naväzujúce, nápady na projekty občianskej infraštruktúry , ktoré som "umiestnila" do lokality na Luniku IV. Je to lokalita medzi ulicou  Markušova a Uherova. Kedysi tam roky slúžilo detské ihrisko,ale posledné roky je tam iba jeho pozostatok vo forme zanedbaného pieskoviska.

Po podaní prešli projekty kontrolou na úrade MČ a včera som bola pozvaná, spolu s ďalšími obyvateľmi predkladateľmi, na verejnú prezentáciu všetkých projektov obyvateľov  v budove Miestneho úradu MČ Západ v sobášnej sieni.

Môj návrh do predmetnej lokality počíta s moderným detským ihriskom, ktoré by však nebolo iba obyčajným „ žihadielkom z Lidl“, ale malo by zakomponované aj hracie prvky pre deti so zdravotným postihnutím a bolo by riešené v úrovni bezbariérovosti. Tak napríklad by tam bolo vyvýšené pieskovisko, alebo bezbariérová trampolína, či sieťová hojdačka... navrhla som samozrejme klasické hojdačky, šmýkalku či ping pongové stoly ako aj besiedku na posedenie či hru. Samozrejmosťou by boli lavičky, odpadkové koše, oplotenie pieskoviska a jeho ochrana existujúcou zeleňou či plachtami... prístup je zabezpečený existujúcimi chodníkmi a celý priestor ihriska môže byť na piesku a s bezpečnou gumenou dlažbou. Prvky môžu byť vzájomne oddelené trvalkami, napr.živým plotom z ibišteka.

Druhý návrh vlastne naväzuje na toto detské ihrisko a je to Fit park s modernými kovovými prvkami, ktoré sú hitom nielen medzi staršou mládežou ale dokonca i medzi seniormi a je využiteľný za každého počasia.

Snažila som sa v lokalite vytvoriť areál oddychu, relaxu a stretávok pre celú rodinu v pokojnej atmosfére, ktorú táto lokalita na Luniku IV ponúka.

Ja som vďačná za príležitosť zapojiť sa do projektu MČ. Teraz bude už len na obyvateľoch komu dajú svoj hlas pri rozhodovaní. Držím palce všetkým sedemnástim projektom a budem sa tešiť, ak sa moje nápady zapáčia.

Doplňujúce informácie k 7.10.2020 :

Podľa najnovších informácií sa čaká na podpis p.primátora Ing. Jaroslava Polačeka pod zmluvu, aby bol vzťah k pozemku ošetrený. V pravidlách je na realizáciu 2 roky.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Štát ani neverí, že otestuje každého

Slovensko si vyskúša skríningové pretestovanie krajiny.


Už ste čítali?