Staré "móresy" v Košiciach

Autor: Otilia Horrocks | 25.11.2019 o 15:00 | Karma článku: 10,10 | Prečítané:  4027x

Nové dane , nové poplatky v Košiciach... ale staré spôsoby, v línii s predchádzajúcimi vedeniami mesta plánuje súčasné vedenie svojimi krokmi podporovať výlučne seniorov. Viac na stránke mesta Košice.

Mesto Košice má v pláne podľa zverejnených dokumentov na svojej web stránke ešte väčšou úľavou na dani z nehnuteľnosti podporiť  vlastníkov nehnuteľnosti seniorov nad 70 rokov, čo je na jednej strane vítaná správa, pretože návrh zmien počíta s nárastom úľavy z 30% na 50% . Osôb , vlastníkov nehnuteľnosti, so zdravotným postihnutím sa zmena netýka, ostáva im úľava 50%, ako doteraz. Mesto teda plánuje zrovnoprávniť výšku úľavy, a to je podľa mňa fair.

https://www.kosice.sk/clanok/navrh-na-zmenu-vzn-c-132-o-miestnych-daniach

Prečo ale mesto nekráča podobnými krokmi zrovnoprávnenia týchto skupín pri zmenách na poplatok za komunálny odpad, je mi záhadou a otázka pre vedenie mesta. Pri tejto položke boli  občania so zdravotným postihnutím celé roky prehliadaní a  javí sa, že tento trend v meste naďalej bude pokračovať. Niežeby nemali podnety..

https://www.kosice.sk/clanok/navrh-na-zmenu-vzn-c-131-o-miestnom-poplatku-za-komunalne-odpady-a-drobne-stavebne-odpady-na-uzemi-mesta-kosice

Ešte minulý rok navrhla vedeniu mesta Košice upraviť  §6 bod 2 VZN 131 o poplatkoch za komunálny odpad tak, aby sa  do úľav zaradili nielen o.i. seniori nad 70 rokov , ale aj osoby so zdravotným postihnutím, čo bolo vždy a je v zmysle zákona582/2004 §83možné, žiaľ porozumenie som nenašla, ako vyplýva zo zverejnených informácií v tlači či na FB či web stránky mesta. Nie každý zdravotne postihnutý občan, je alebo bude vlastníkom nehnuteľnosti z titulu svojho postihnutia, a takýto človek nemá  nárok od mesta na žiadnu kompenzáciu.  Mrzí ma, že táto skupina obyvateľov, a to sú v tom i ťzp deti staršie ako 5 rokov, je na pokraji záujmu pomoci v reálnom živote, bez rozdielu farieb vládnucich štruktúr.  Vytvorila som petíciu s nasledovným zameraním, ktorá vlastne bude aj obrazom toho, ako verejnosť Košíc vidí túto skupinu obyvateľov a toho, či sa nájde v meste poslanec, ktorý nájde odvahu hájiť záujmy obyvateľov so zdravotným postihnutím pri schvaľovaní návrhov mesta v decembri. 

https://www.peticie.com/peticia_obyvateov_koic_za_znienie_poplatku_za_komunalny_odpad_pre_fo_s_tzp_a_fo_s_tzp_s_a_zaradenie_tychto_skupin_obyvatestva_do_vzn_131_6_bod_2_mesta_koice_s_uinnosou_od_112020

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.

Cynická obluda

Zlý Riško a dobrý Števko

Keď máš šéfa, čo ti hrozne vynadá absolútne za čokoľvek, zatiaľ čo tvojmu kolegovi prejde úplne všetko.


Už ste čítali?