Otvorený list poslancom mesta Košice

Autor: Otilia Horrocks | 9.12.2019 o 15:30 | Karma článku: 1,74 | Prečítané:  420x

Zaslala som poslancom mesta Košice otvorený list vo veci úpravy VZN 131 o poplatkoch za odpad. Obdržali ho poslanci, ktorých korektné kontaktné mailové adresy boli a sú dostupné na web stránke mesta Košice. 

Vážené poslankyne, vážení poslanci

Dovoľujem si Vám písať tento otvorený list a požiadať Vás, aby ste na XI. Zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Košiciach v dňoch 12. a 13.decembra 2019 pri prejednávaní a hlasovaní o predloženom návrhu na zmenu VZN 131 o miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady na území mesta Košice našli odvahu hájiť záujmy zdravotne ťažko postihnutých obyvateľov mesta Košice tým, že držiteľov preukazu FO s ťažkým zdravotným postihnutím a držiteľov preukazu FO s ťažkým zdravotným postihnutím (ďalej ŤZP) so sprievodcom, zaradíte do skupiny osôb podľa §6 ods 2 VZN 131, ktorým mesto Košice poskytuje úľavu na poplatku za účelom zmiernenia tvrdosti zákona č.582/2004 Z z. § 83, s účinnosťou od 1.1.2020 a vo výške 50%.

Som toho názoru, že ak si zaslúži byť podporovaných 55 000 obyvateľov mesta Košice úľavami na tomto poplatku (osoba staršia ako 62 rokov, deti do 5 rokov, osoby v hmotnej núdzi a viacčlenné rodiny od 5. člena viac), potom si Vašu zhovievavosť a spolupatričnosť zaslúži aj 12 000 zdravotne ťažko postihnutých obyvateľov mesta Košice. (počty Zdroj Mesto Košice).

Prosím zvážte, či nezaradením tejto skupiny obyvateľov do § 6 ods 2 VZN 131 nedochádzalo od roku 2014 a nedochádza k porušovaniu ich práv a ich znevýhodňovaniu, napr. v zmysle Ústavy SR či Dohovoru OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím, ktorého je Slovensko signatárom.

Dovolím si polemizovať s vyhodnotením mojej pripomienky zaslanej MMK , pretože ak by bol skutočne ekonomický dôvod dôvodom vynechania obyvateľov ťzp a ťzp S pri tejto úľave, navrhlo by mesto Košice spravodlivé VZN 131 smerom k všetkým obyvateľom mesta Košice, napríklad úplným odstránením úľav, teda §6 ods 2, 3 a 4. (vyhodnotenie pripomienky č.4 právnym oddelením 5.12.2019)

https://www.employment.gov.sk/files/slovensky/uvod/legislativa/socialna-pomoc-podpora/dohovor-osn-pravach-osob-so-zdravotnym-postihnutim-opcny-protokol-sk-aj.pdf

https://www.kosice.sk/clanok/legislativno-pravna-komisia-2018-2022

Ja by som rada veriť, že pochopenie v tejto veci u Vás nájdem a že dokážete, že nie ste ako Vaši predchodcovia v MZ.

Ďakujem za pozornosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.

Dobré ráno

Dobré ráno: Zvoliť generálneho prokurátora je len prvý krok

Vypočutia trvali 36 hodín, voľba mala byť už v tieto dni.


Už ste čítali?