Dôveruj ale preveruj , virtuálne figúrky a Mr.Bean.

Autor: Otilia Horrocks | 15.11.2020 o 13:31 | Karma článku: 2,63 | Prečítané:  184x

Od nedele 15.11.2020 začína platiť na území mesta jeden z ďalších update VZN č.157 O dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzenom území mesta Košice. Vraciam sa k téme so zámerom poinformovať o jeho reálnej pripravenosti.

V duchu hesla dôveruj ale preveruj vraciam sa k tejto téme so zámerom poinformovať o reálnej pripravenosti VZN č.157 O dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzenom území mesta Košice z pohľadu motoristov s ťažkým zdravotným postihnutím.

https://www.kosice.sk/vzn/157

O čo ide? Poslanci mesta opätovne minulý mesiac upravovali VZN č 157 O dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzenom území mesta Košice a zásadnú zmenu pre parkovanie osôb s ťažkým zdravotným postihnutím priniesol vo forme § 8f takto:

                                                     §8f  

Osobitné ustanovenia o dočasnom parkovaní pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím

(1)Vodič motorového vozidla označeného parkovacím preukazom osoby s ťažkým zdravotným postihnutím je oprávnený zakúpiť si osobitný parkovací lístok ŤZP. Osobitný parkovací lístok ŤZP možno zakúpiť výlučne vo forme elektronického parkovacieho lístka. Ak ďalej nie je uvedené inak, na osobitný parkovací lístok ŤZP savzťahujú ustanovenia §7 ods. 1 a 3.

(2)Základná doba platnosti parkovacieho lístka podľa odseku 1 sú dve hodiny denne. Prevádzkovateľ je oprávnený skrátiť základnú dobu platnosti, najviac však na pol hodinu. Súhrnná doba platnosti počas kalendárneho dňa nemôže prekročiť dve hodiny.

(3)Ak vodič splní povinnosť podľa odseku 4, parkovací lístok podľa odseku 1 platí v rozsahu všetkých parkovacích miest v zóne plateného parkovania okrem a)vyhradených parkovacích miest, b)parkovacích miest na závorovom parkovisku, c)iných parkovacích miest, a to výlučne v čase, keď sú tieto parkovacie miesta na základe príslušného dopravného značenia vyhradené len pre rezidentov.

(4)Vodič je povinný umiestniť parkovací preukaz osoby s ťažkým zdravotným postihnutím viditeľne za čelné sklo motorového vozidla tak, aby všetky údaje boli čitateľné z vonkajšej strany motorového vozidla.

…potiaľ by táto skvelá správa vyčarila úsmev spokojnosti.

Ale, stále to nepríjemné ale... je tam totiž jeden háčik, a to vo forme Prechodného ustanovenia, ktorý uvádza nasledovné:

§11e Prechodné ustanovenie účinné od 15. novembra 2020

Osobitné ustanovenia o dočasnom parkovaní pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím (§8f) a osobitné ustanovenia o dočasnom parkovaní pre osoby poskytujúce dennú starostlivosť (§8g) sa do 31. decembra 2020 nepoužijú. To neplatí v prípade, ak prevádzkovateľ vykoná potrebné technické opatrenia, ktoré umožnia zakúpenie parkovacieho lístka ŤZP a opatrovateľského parkovacieho lístka pred uvedeným dátumom.

 

Snahu magistrátu zlepšiť podmienky parkovania osobám so zdravotným postihnutím nemožno po rokoch konečne uprieť, to je pozitívne konštatovanie. Podľa posledných správ sa stretnutie k riešeniu technického opatrenia môže uskutočniť už/až začiatkom decembra, aby prijaté VZN č.157 bolo čo najskôr využiteľné aj pre ŤZP občanov v Košiciach. Preto je vhodné mať na mysli, že

od dnes účinné VZN č.157 bude s veľkou pravdepodobnosťou pre parkujúcich občanov s ŤZP platiť až od 1.1.2021.

Dovtedy však, Vážení čitatelia, nezabúdajte využívať svoju šikovnosť a fantáziu, samozrejme v súlade so zákonom, pri parkovaní v meste, pre Váš benefit. Viac k téme som písala v nasledovnom článku blogu

https://horrocks.blog.sme.sk/c/545437/ako-bezpecne-zaparkovat-bez-ujmy-na-obsahu-v-penazenke-ci-na-ucte-v-sulade-so-zakonom.html

https://www.youtube.com/watch?v=EsFHWO2todU

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.

Cynická obluda

Zlý Riško a dobrý Števko

Keď máš šéfa, čo ti hrozne vynadá absolútne za čokoľvek, zatiaľ čo tvojmu kolegovi prejde úplne všetko.


Už ste čítali?