Na verejnom cintoríne v Košiciach

Autor: Otilia Horrocks | 19.1.2021 o 15:10 | Karma článku: 2,36 | Prečítané:  624x

"Samoobslužná" zimná údržba na verejnom cintoríne alebo odpratávanie snehu a ľadu v duchu známeho Urob si sám...?  

Konečne sa (asi) bude mať a má kto starať o zimnú údržbu košických chodníkov. Pokusy s tabličkami, aj na miestach, kde by nemali byť, oznamujúce neudržiavanie chodníka zo strany mesta skončili niekde v ohniskách nasrdených občanov.

O údržbu sa môžu túto zimu starať registrovaní dobrovoľníci motivovaní aj finančne, v rámci akcie Adoptuj si chodník... A ak sa aj nie všade sa dá upratovať a nie je to ani tak nevyhnutné, je to vítaný krok. Doterajšie riešenia, čo definovali údržbu ako povinnosť občanov starať sa o mestský, cudzí majetok a definované ako prístup do bytového domu, čoho technický výklad je viac než sporný, boli úplne scestné a nefungovali. Či pod hrozbou pokút. Potom zbavenia sa údržby mestom formou spomínaných tabličiek, no a teraz majú ľudia možnosť postarať sa o vec verejnú. Lebo tak či tak, chodníky patria mestu a nie spoločenstvám či bytovým družstvám. Hoci ľudia frflú a vyhovieť sa im nedá. Posypete, nedobre, lebo si niekto nanosí piesok do bytu, neposypete, tak ten niekto Vás zažaluje, že sa tam prizabil.

Čo však s chodníčkami, čo nás vedú na poslednú púť? Možno údržbu nepotrebujú, možno sa budú taktiež ponúkať na údržbu občanom a možno zostanú len hromadou snehu, ktorú treba prešľapať a možno sa o to majú postarať tunajší miestni nebožtíci. A možno je tu možnosť samoobsluhy, pre hocikoho.

 


 

 

 

Viac sa dá o akcii Adoptuj si chodník dozvedieť na https://www.kosice.sk/clanok/kosicania-budu-moct-pocas-zimy-odhrnat-chodniky-a-popri-tom-si-zarobit

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Terajší tlak nenúti Matoviča ustupovať. Kto by ho mohol nahradiť?

Dôležité bude aj to, na čiu stranu sa postaví Sme rodina.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Žijeme to, čoho sme sa najviac báli

Dnes nikto nechce od nás recept, len tragické poučenie, aby nezopakovali naše chyby.


Už ste čítali?